Kohalikud ühendused

Karilatsi muuseumi suitsusaun avas külastajatele uksed

9. aprillil 2011 kutsus Põlva talurahvamuuseumi pere suitsusaunahuvilisi külla, vahendas Põlvamaa infoportaal.

Mõnusat äraolemist enne ja pärast sauna pakkusid muuseumi rahvamajas Põlva lõõtspillikooli muusikud, Vastse-Kuuste folkloorirühm Kõivokõsõ ja Põlva tantsurühm Värten.

Enne sauna minekut sai kuulata suitsusaunaspetsialisti Eda Veeroja loengut Võrumaa saunakommetest ning osta kohalike ettevõtjate käest endale üks korralik saunaviht ja saunamesi.

Loe lisaks: http://parimusaasta.blog.com/

Allikas: kylauudis.ee

Haapsalu ja Vormsi vahel hakkab sõitma kahemastiline kaljas

vikani_paadinina-1024

Puulaevaseltsi Vikan töökojas. Hindrek Sokk'i foto.

Puulaevaselts Vikan peab plaani ehitada traditsiooniline kaljas ja avada Vormsi- Haapsalu liin.

Esimesed laevajoonised telliti eelmise aasta alguses, võttes eeskujuks XX sajandi algupoolel siinkandis ehitatud kahemastilised kahvelkuunarid.

Laeva ehitus- ja ülalpidamiskulud on üsna kopsakad ja kui vanasti veeti kaljastega kaupa, siis tänapäeval on ainuke variant reisijatevedu. Seega näeb eelmise aasta suvel kirja pandud plaan (taotlus EAS-ile) ette ehitada laev Haapsalus ja selle ülesandeks saab inimeste ülevedu Haapsalust Vormsile ja tagasi. Laev liiguks suvel iga päev korra – tooks üle umbes 50 inimest, kes tutvuksid Vormsi saarega, saaksid seal keha kinnitada ja soovi korral ka ööbida.

Puulaevaseltsi Vikan asutas 2003. aasta suvel reisi- ja ajaloohuviliste seltskond, et uurida ja tutvustada Eestimaa rikast merekultuuripärandit. Üheskoos on valmis ehitatud Vormsi ruup, Ruhnu jaala ja jahta.

Kaljase ehitusplaanidest lähemalt vt siit.

Allikas: Maaleht.

Rehepapi päev Mesipuu talus Põlvamaal

080414uv013-1024

 

mesipuu_memm

6 augustil 2011 toimus taas suurepärane pereüritus, kus võis näha mitmeid traditsioonilisi talutöid - meierei tegevust, katuselaastu lõikamist ja katusele löömist, meeaida tööd, lihasuitsutamist suitsusaunas, sepatööd, tõrvaajamist, puukujude saagimist jne...

Samas toimus ka pisike laat, kus oma tooteid müüsid kohalikud lihameistrid, õlletegijad ja pagarid.

vt www.mesipuu.ee/rehepapp.html