Muud materjalid

Tõrv traditsioonilise puidukaitsevahendina

Viljandi KA üliõpilase Gert Simso refereering. PDF.

 

Piusa liivakaevandus - omalaadne muuseum

ilusad_koopad_piusas

Piusa koopad on tegelikult kunagised klaasiliiva ehk kvartsliiva kaevandamiseks rajatud käigud. Ehituselt on tegu ristuvate ning paralleelsete koridoride süsteemiga, mille käike eraldavad lae toestuseks jäetud liivakivist sambad. Siinse hea klaasiliiva leiukoha avastas 1920. aastal geoloog Hendrik Bekker. Heledat Sventoi lademe Gauja kihistu liivakivi hakati kaevendama 1922. aastal, tööstuslikult 1924. aastal Mõrsjamäest. Esialgu tehti seda maa-alustes käikudes ehk stollides, liiv veeti välja vagonettidega. Allmaakaevandus suleti 1966. aastal, kui koobastikust põhja pool avati karjäär, mille 1985. aasta toodang ulatus juba 28000 tonnini.
Koopad suleti suure varinguohu tõttu 2006. aastal. Pärast koopaavade sulgemist ja lagede kindlustamist avati külastajatele 2008. aastal Piusa Muuseumikoobas koos väljaehitatud vaateplatvormiga.

www.piusamaa.ee

Traditsioonilise tehnoloogia teel toodetud männitõrv Saaremaalt

IMG_2935-1024

Kontaktid: OÜ Saare Tõrv
Mõisaküla küla, Lümanda vald, Saaremaa, 93301

Telefon: +372 5113370

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koduleht: www.saaretorv.ee

Kalanahast nahkgalanterii

skinova_kotid_kalanahksed
 
Skinnova OÜ on Eesti nahaparkimisfirma, mille tootmine asub Pärnus ning müügikontor Tallinnas.
Kodulehelt loeme: "Firma on asutatud 2006 aastal, kuid meil on 10 a.  kogemust kalanahkade parkimise alal. Oleme välja töötanud keskkonna- ja tervisesõbraliku tehnoloogia kalanaha parkimiseks ja viimistlemiseks. Töötleme põhiliselt kohalike Läänemere kalaliikide nahku: lõhe, forell, koha, haug.
 
Oma tootmises kasutame park- ja viimistluskeemiat Euroopa juhtivatelt tootjatelt. Erilist tähelepanu pöörame keskkonna- ja terviseohutusele.
SkinNova teeb koostööd paljude Eesti disainerite ja nahktoodete valmistajatega.  Samaaegselt oleme loomas oma rahvusvahelist koostöövõrgustiku, mis hõlmab peamiselt koti-, jalatsi-, moe- ja nahkgalanterii väiketoodete tootjaid ning samuti naha hulgimüüjaid.

Tutvustamaks kalanahka kui tuleviku moetööstuse materjali, oleme avanud oma kodulehel internetipoe, kus on võimalik näha ja osta erinevaid meie koostööpartnerite poolt valmistatud tooteid Eesti kalanahast."

kalanahast_kekott_skinova

 

Kontakt:

Skinnova OÜ.

T: 372 50 21 484

E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Aadress: Tornimäe 7, Tallinn 10145, ESTONIA