Eksperdid

Eesti Restaureerijate Ühendus

RESTAUREERIJATE ÜHENDUS (RÜ) asutajaliikmed

Toomas Aasmaa, Ivar Ehin, Tarmo Elvisto,Vahur Kõrbe, Evar Riitsaar, Henno Sarv, Vello Trell, Indrek Värv, Tõnu Vainküla, Vallo Varik, Rein Metsniin.

 

RESTAUREERIJATE ÜHENDUSE (RÜ) liikmed tegevusalade kaupa

 

Akende ja uste restaureerimine

 

Andres Ristal    50 86 831      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Indrek Värv      52 55 123      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ivar Ehin           50 40 892      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

(koopiad vanadest ustest/akendest/profiilliistudest)

Olesja Jatsuk    55 988 599    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (ainult uste restaureerimine)

Vahur Kõrbe     55 84 953      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (ainult uste restaureerimine)
Vello Trell         52 81 525      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Dekoratiiv-seinamaalingud

 

Evar Riitsaar      51 17 361    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (fresko, puidu vanutamine)

Olesja Jatsuk     55 988 599  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Hoonete restaureerimine

 

Ivar Ehin            50 40 892      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vallo Varik         50 91 044      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kivimüüri restaureerimine

 

Ivar Ehin             50 40 892     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rein Metsniin     53 462 802 43 58 986

 

Krohvimistööd

 

Ivar Ehin             50 40 892     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kermo Jürmann  56 665 425   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Marko Kikas         56 600 811  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Taavi Leis           52 83 680     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tanel Tubin        50 67 432     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Maalritööd, traditsioonilised värvid


Ivar Ehin             50 40 892     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Karin Kirtsi          53 479 203   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. gmail.com

Olesja Jatsuk      55 988 599   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Savihooned

 

Marko Kikas         56 600 811  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Mööbli restaureerimine

 

Tõnu Vainküla    55 28 868      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Viljo Naarits       55 526 750    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Plekk-katused

 

Kalle Kolde        55 26 661     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (konsultatsioonid ja järelvalve)

 

Puit-(palk)konstruktsioonide restaureerimine


Henno Sarv       51 12 511     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ivar Ehin           50 40 892       See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rein Metsniin   53 462 802  43 58 986

Vello Trell         52 81 525     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vallo Varik        50 91 044      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Põrandate renoveerimine (puidutööd)

 

Andres Ristal      50 86 831     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vahur Kõrbe       55 84 953     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vello Trell          52 81 525      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Raidkivi restaureerimine

 

Indrek Värv      52 55 123       See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rein Metsniin   53 462 802    (kivikonstruktsioonide remont)

 

Restaureerimisarhitektid

 

Henno Adrikorn 55668653      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Inara Tõugjas     53431071     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (interjöör)

Urmas Arike       5234629        See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Tisleritööd

 

Andres Ristal     50 86 831     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ivar Ehin            50 40 892     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vahur Kõrbe      55 84 953     See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Traditsioonilised imitatsioonitehnikad (aaderdus, marmoreering)

 

Evar Riitsaar      51 17 361      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Olesja Jatsuk     55 988 599    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Treppide restaureerimine


Andres Ristal     50 86 831       See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Henno Sarv        51 12 511      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

------------------------------------------------------------------------------------

RESTAUREERIJATE ÜHENDUS (RÜ)

Restaureerijate Ühendus, edaspidi RÜ on Säästva Renoveerimise Infokeskuse, SRIK-i, juures tegutsev vabatahtlik ühendus, mis koondab erinevate valdkondade restauraatoreid, kes tegutsevad vanade hoonete ja nende interjööri ja sisustuse restaureerimise valdkonnas. Oma töös lähtutakse headest restaureerimise põhimõtetest ja tavadest. Oma tegevusega aidatakse kaasa traditsiooniliste tehnoloogiate, materjalide ja töövõtete väärtustamisele ja elushoidmisele, järelkasvu koolitamisele.

Selleks ühenduse liikmed eraldi ja koos järgivad restaureerimise seisukohalt õigeid põhimõtteid ja tavasid,

* kaitsevad ühenduse head mainet ja väärikust,
* aitavad kaasa vajaliku restaureerimisalase info levitamisele ja selle kättesaadavamaks muutmisele;
* koguvad ja vahetavad infot enesetäienduse võimaluste kohta;
* levitatakse oma kogemusi; aidatakse kaasa vahendite kogumisele restaureerimise ja ühenduse tegevuse tarvis.

RÜ liikmeks vastuvõtmine toimub juhatuse soovitusel üldkogu otsusega, sooviavalduse põhjal.

Liikmekandidaat peab olema vähemalt ühes restaureerimise valdkonnas kompetentne, mille tõestuseks peaks olema ette näidata, nimetada tehtud töid ja tunnistama häid restaureerimise tavasid ja ühingu põhimõtteid.

Üldkogu kutsutakse kokku min. kord aastas.

Vastavalt juhatuse ettepanekule võidakse üldkogu otsusega välja arvata liikmed, kes ei ole ilma selge ja arusaadava põhjuseta osalenud ühenduse tegevuses rohkem kui aasta jooksul või on oma tegevuse või tegevustusega kahjustanud oluliselt ühenduse mainet.

Ühenduse liikmel on õigus apelleerida ühenduse poole abi ja nõu saamiseks oma erialase tegevuse ja kõige sellega seonduva asjus.

Käsitöölised, kunstnikud, disainerid, uurijad...

IMG_0522-1024

 

Eesti Maaülikooli teadurid ja tudengid Võrtsjärve ääres roolõikusega tutvumas. Vasakul ehitusprofessor Jaan Miljan, keskel roomeister Andrus Sepp (OÜ Järveroog, www.jarveroog.ee)

Kristina Akermann'i foto.

 

 

SRIK

 

 
   

 

 

Säästva Renoveerimise Infokeskus (SRIK) avati 2001. aastal Tallinnas, Kalamaja miljööväärtuslikus piirkonnas Eesti Muinsus-kaitse Seltsi egiidi all. SRIK-ile pandi alus Eesti ja Rootsi muin-suskaitsjate koostööprojektiga, mille käigus  renoveeriti säästvalt ja näitlikult üks lootusetult käestlastud puumaja. Nüüdseks asumegi selles hoones Väike-Patarei 5 (varem 3) aadressil ja eden-dame ning levitame teadmisi ja kogemusi säästvast renoveerimi-sest. Säästev renoveerimine tähendab vanade väärtuslike hoonete kaasajastamist arvestades nii hoonete ajalugu, keskkonnasäästlik-kust ja tervislikkust kui ka majanduslikku otstarbekust.

SRIK-i eesmärgiks on aidata kaasa arhitektuuriliselt, ajalooliselt ning miljööliselt väärtuslike hoonete säilimisele neile väärilisel moel. Selleks SRIK kogub ja edastab infot selle kohta miks, millal ja kuidas võiks olemasolevat ehedat ja väärtuslikku ehitussubstantsi säilitada ning korrastada. Ühtlasi püüame kaasa aidata ajaloolise kultuuriväärtusliku elukeskkonna kaasaegseks terviklikuks mõtestamiseks ja säilitamiseks.

Meie sihtgrupiks on eelkõige kultuuriväärtuslike hoonete elani-kud, omanikud ja haldajad. Tegeleme samuti asjast huvitatute ja noortega, kelle eelistused alles kujunemas ning meistrimeestega, kes vajalikke oskusi ja teadmisi arendavad ja edasi kannavad.

SRIK-i tegevused:

 

  • restaureerimisalased koolitused, töötoad, laagrid
  • konsultatsioonid (arhitekti, inseneri, restauraatori, ajaloolase) teemadel, kuidas vana maja võimalikult ehedalt, stiili- ja materjalitruult korrastada
  • infopäevad ja vestlusringid säästva ja ökoloogilise ehituse ja elulaadi teemadel
  • infotuba, kuhu koondame vajalikke infokandjaid
  • vanade ehitiste restauraatorite koondamine ja nende kutsetege-vuses abistamine
  • vana kasutatud ehitusmaterjali väärtustamisele ja taaskasuta-misele kaasa aitamine
  • soovituslike restaureerimisvahendite ja materjalide tutvusta-mine ja levitamine
  • rahvusvahelistes koostööprojektides osalemine (näiteks Interreg ja Euroopa Nostra raames)
  • teistes Eesti piirkondades säästva renoveerimise tegevusele kaasa aitamine ja teiste kohalike SRIK-idega koostöö ning sünergia edendamine

 

Säästva Renoveerimise Infokeskus

Väike-Patarei 5, 10415 Tallinn

Tel.: 6 414 434, 510 0374

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.renoveeri.net,  www.srik.ee