Lingid

Takutoppimine ja savikrohvimine

Vanale majale sobivatest siseviimistlusmaterjalidest ja takutamisest räägib Tarmo Elvisto Säästva Renoveerimise Infokeskusest.

Saates näeme, kuidas soojustada väsinud palgivahesid ja mis head omadused on Eesti oma savikrohvil. Takutoppimisega tuleb toime igaüks ja savikrohvimisega saab sina peale mõningase proovimisega.

Mongoolia moodi vildi valmistamine

Stucco Lustro lubikrohvist saates "Sõida maale"

ETV 04.12 saatest "Sõida maale" leiab muuhulgas ka lõigu unikaalse lubikrohvitehnika stucco lustro töötoa läbiviimisest Tallinna SRIK-i juures.

Pillirooplaadid Saaremaalt

roomaja plaat2

Rooplaat materjalina on keskkonnasõbralik ning on olnud ehituses kasutusel juba sajandeid. Tänapäeval kasutatakse rooplaati palju ka aianduses ja disainimisel. Ehituses kasutati ja kasutatakse ka praegu pillirooplaati seinte ja lagede soojustamiseks ja heliisolatsiooniks. Õigete materjalidega maja ehitamine ja remontimine tagab ennekõike inimese tervise ja on keskkonnasõbralik. Pillirooplaat on leidnud tänu oma omadustele kasutust üle maailma ja see näitab inimeste teadlikkust keskkonna säilimise ja tervisliku elukeskkonna vajalikkusest.

Roomatt on samuti looduslik viimistlusmaterjal, mida peamiselt kasutatakse siseruumide krohvialuseks materjaliks, kuid saab kasutada ka dekoratiiv-elemendina sise- ja välistingimustes. Roomatt on krohvi alusmatina kasutusel olnud sajandeid – see on tõendiks selle toote efektiivsusest ja funktsionaalsusest.

roomaja_plaat1

Pajuvitsamatti kasutatakse peamiselt rull-aiana, kuid on võimalik kasutada ka sisekujunduses.

OÜ Roomaja meeskond on alati valmis abistama ning koolitama kõiki, kes huvitatud eelpooltoodud toodete kasutamisest.

See more: www.roomaja.ee

Veel artikleid...

  1. Saviehitiste ajaloost